Plzeň volí piráty, nebo kmotry

Plzeňáci si po třicetiletém vládnutí úzce propojeném s kmotrovsko-klientelistickými skupinami a řadou zákulisních hráčů zaslouží konečně změnu, říká před komunálními volbami pirátský kandidát Daniel Kůs. 

„Všechny programy, všechny vize a plány můžeme hodit do koše, dokud nezbavíme město tohoto vředu. Nepřipustíme šmeliny s dotacemi, kamarádšofty a malé domů pro spřátelené firmy a politiky. A především zapojíme Plzeňáky do spolurozhodování o našem městě nejen o volbách, ale napřímo prostřednictvím rozpočtu města, na kterém se mohou podílet,“ nebere si servítky Daniel Kůs, č.2 na kandidátce Pirátů a zastupitel Plzně.  

Plzeňáci na prvním místě 

Bohužel právě toto se z politiky vytrácí a často i z té komunální. Vedení se lidí neptá a arogantně předpokládá, že vítězství ve volbách jim dává oprávnění téměř k čemukoliv. Vidíme to jasně na celé řadě kauz. Bolevák, prodaná Poliklinika Slovany, haly v Liticích, Valcha nafouknutá k prasknutí, kácení a stavba v Borském parku. Hrozba kácení vzrostlých stromů na Lochotíně. Arogance a opovrhování nad protesty lidí. 

Komunikace s Plzeňáky na bodu mrazu. Vždyť budou zase volby a sponzoři nasypou penízky na kampaň. A na nás všechny se zase budou na každém kroku usmívat stejné obličeje lidí, kteří hned po volbách na své sliby zapomenou. 

„Pak vymyslí zasypání Rondelu a podobné šílenosti. Nebo možná přiklepnou svým sponzorům, nebo spřízněným kamarádíčkům nějaký ten pozemek na výstavbu bytů, které si již dnes skoro nikdo nebude moci dovolit. A o Plzni a Plzeňácích se bude dál rozhodovat za zavřenými dveřmi pod taktovkou kmotrů, kmotříčků a lobbistů. To je ta jistota, kterou nám slibují,“ shrnuje lídr kandidátky Pirátů Pavel Bosák. 

Bez kmotrů a bez rozkrádání 

Kritiku poměrů v Plzni a upozorňování na kmotry má v programu více stran, ale troufnu si říci, že my jediní toto říkáme zcela bez obalu, natvrdo a především dlouhodobě nejen před volbami. Piráti měli 7 zastupitelů a byli zcela osamoceni v opozici. Ale celé 4 roky na každém podezřelém kroku nenechali nit suchou. Křičeli jsme do medii a sociálních sítí, protestovali na každém jednání zastupitelstva, scházeli se s občany. Řídili jsme se heslem Plzeňáci na prvním místě. S tím do toho jdeme znovu, ale musí to být bez kmotrů a bez rozkrádání, abychom mohli změnit Plzeň.

Abychom mohli vyřešit dopravu a parkování. Začít masivně stavět nájemní byty. Začít s obnovitelnými zdroji a zlevnit tak energie a zabezpečit větší energetickou soběstačnost města. Nastavit fungování úřadů ve městě jako eshop. Donutit developery k výrazně vyšším příspěvkům na občanskou vybavenost. 

Oni jsou spolu, my jsme s Vámi 

„Vyrveme Plzeň z rukou kmotrů, kteří jsou opravdu spolu, ale my jsme s Vámi a pustíme se do práce. Jsme silný, zkušený tým a máme jasnou představu o moderní a k občanům vstřícné Plzni. Stará kmotrovská garda díky Vaším hlasům skončí v propadlišti plzeňských dějin a Plzeň dá konečně sbohem devadesátkám,“ uzavírá Daniel Kůs č.2 na kandidátce Pirátů v Plzni. 


Sdílejte článek

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on whatsapp
Share on email

Uděluji tímto výslovný souhlas fyzické osobě Mgr. Daniel Kůs, kandidátovy do senátu za Pirátskou stranu a město Plzeň, aby v souladu se zákonem o ochraně osobních údajů a GDPR zpracovávala tyto následující osobní údaje:

  • Vaše jméno a příjmení
  • Váš kontaktní email
  • Vaše IP adresa

Vaše osobní údaje se shromažďují a zpracovávají pro účely odpovědi na položený dotaz pomocí kontaktního formuláře

Mgr. Daniel Kůs bude vaše osobní údaje zpracovávat v souvislosti s položeným dotazem to po dobu 2 let od okamžiku odeslání formuláře, popř. do doby odvolání tohoto souhlasu.

Máte právo svůj souhlas související s ochranou údajů kdykoli s budoucí účinností odvolat prostřednictvím emailu na daniel.kus@pirati.cz

Odvoláním souhlasu není dotčena zákonnost zpracování vycházejícího ze souhlasu, který byl dán před jeho odvoláním. Odvolání souhlasu též nemá vliv na zpracování osobních údajů, které správce zpracovává na základě jiného právního základu, než je Vámi udělený souhlas.

Dále máte právo:

požadovat po nás informaci, jaké Vaše osobní údaje zpracováváme,
požadovat po nás vysvětlení ohledně zpracování osobních údajů,
vyžádat si u nás přístup k těmto údajům a tyto nechat aktualizovat nebo opravit,
požadovat po nás výmaz těchto osobních údajů,
můžete kdykoliv podat stížnost týkající se zpracování vašich osobních údajů nebo neplnění povinností správce plynoucích z GDPR k dozorovému úřadu. Dozorovým úřadem je v ČR Úřad pro ochranu osobních údajů, se sídlem Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7, www.uoou.cz.
Poskytnutí souhlasu je dobrovolné. Současně touto cestou dáváte výslovný souhlas k zasílání výše uvedených informací formou přímého marketingu.