Okamžitá pomoc ekonomice a všem zasaženým krizí

Bez živnostníků se neobejdeme

Živnostníci vytvářejí cenná pracovní místa. Udržují rovnováhu na trhu. Napumpovat peníze nemusí stačit, někdo na ně nedosáhne. Je potřeba podpořit masivně bankovní záruky a tím nastartovat ochotu bank půjčovat. Ulevit v byrokracii, digitalizovat úřady a podnikání celkově zjednodušit.

Musíme pomoci dohodářům a matkám samoživitelkám

Zaměstnanci, matky samoživitelky, lidé s exekucí a dohodáři. Ti všichni budou bez zavinění postiženi koronavirovou krizí nejvíce. Umožněme jim dále žít se vztyčenou hlavou a ochránit je před exekutorskými žraloky. Dávkami jako je např. Dávka mimořádné okamžité pomoci, jim musíme pomoci, aby se nepropadli na úplné dno. Tato dávka musí být vyplacena okamžitě, nikoliv po přetrpění administrativního pekla.

Neposílejme finanční pomoc do daňových rájů

Musíme razantně ukončit praxi, že státní pomoc jde převážně do kapes velkých bank a velkých firem, které nemusí mít sídlo v naší zemi. Myslím si, že stát by měl pomoci pouze společnostem, které v Česku řádně odvádí daně a nezneužívají daňových rájů.

Zdroj: Freepik

Efektivní půjčky na záchranu českých firem

Je potřeba ihned spustit program jednoduchých a státem garantovaných půjček pro záchranu českých firem, které se nemohly připravit na následky vládních nařízení. Některé firmy musely ze dne na den zavřít a přišly o jakékoliv příjmy, takové rozhodnutí je pro naprostou většinu firem likvidační. Jak rychle jsme je uzavřeli, tak rychle jim musíme pomoci.

Zjednodušení placení daní a snížení zdanění práce

Budu pro vytvoření jednotného inkasního místa na výběr daně, pojistného a poplatků. Myslím si, omezením množství daňových výjimek, které zvýhodňují úzké zájmové skupiny. Tyto kroky umožní snížit zdanění práce všem zaměstnancům a tím jim zvýšit čistý příjem.